RSS

Barisan kepimpinan PR menjelang penamaan calon 20 April

15 Apr
Inilah barisan kepimpinan PR yang bakal ‘menakluki’ Putrajaya. Bunyinya sedikit kasar tetapi inilah barisan tokoh yang menawarkan diri kepada rakyat untuk berkhidmat pada sesi PRU 13 akan datang daripada pihak seteru UmnoBn.
Inilah senarai calon terkini Pakatan Rakyat :
Perlis Indera Kayangan (3 kerusi)
P 001 – Padang Besar – Azamhari Mahmood (PAS)
P 002 – Kangar – Dr Juanda Jaya (KEADILAN – belum diumumkan) atau Baharuddin Ahmad (PAS) – belum diputuskan
P 003 – Arau – Tuan Guru Haron Din (PAS)
Kedah Darul Aman (15 kerusi)
P 004 – Langkawi – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 005 – Jerlun – (PAS – belum diperolehi)
P 006 – Kubang Pasu – (PAS – belum diperolehi)
P 007 – Padang Terap – Mohd Nasir Zakaria (PAS – penyandang)
P 008 – Pokok Sena – Mahfuz Omar (PAS – penyandang)
P 009 – Alor Setar – Gooi Hsiau Leung (KEADILAN)
P 010 – Kuala Kedah – Dr Azman Ismail (KEADILAN)
P 011 – Pendang – Mohamad Sabu (PAS)
P 012 – Jerai – Mohd Firdaus Jaafar (PAS – penyandang)
P 013 – Sik – (PAS – belum diperolehi)
P 014 – Merbok – Nor Azrina Surip (KEADILAN)
P 015 – Sungai Petani – Johari Abdul (KEADILAN – penyandang)
P 016 – Baling – Brig Jen (B) Mohd Najmi Ahmad (PAS)
P 017 – Padang Serai – N Surendran (KEADILAN)
P 018 – Kulim-Bandar Baharu – Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN – bertukar dari parlimen Machang)
Kelantan Darul Naim (14 kerusi)
P 019 – Tumpat – Kamaruddin Jaffar (PAS – penyandang)
P 020 – Pengkalan Chepa – (PAS – belum diperolehi)
P 021 – Kota Bharu – Takiyuddin Hassan (PAS – bertukar dari DUN Bunut Payong – belum disahkan)
P 022 – Pasir Mas – Siti Zailah Mohd Yusof (PAS – bertukar dari parlimen Rantau Panjang – belum disahkan)
P 023 – Rantau Panjang – Abdul Fatah Haron (PAS – bertukar dari DUN Bukit Tuku – belum disahkan)
P 024 – Kubang Kerian – Mumtaz Md Nawi (PAS)
P 025 – Bachok – Ariffin Mahmod (PAS)
P 026 – Ketereh – Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN – penyandang – belum diumumkan)
P 027 – Tanah Merah – Nik Mahmood (KEADILAN – belum disahkan)
P 028 – Pasir Puteh – (PAS – belum diperolehi)
P 029 – Machang – Dr Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN – belum diumumkan)
P 030 – Jeli – Abdullah Yaacob (PAS – bertukar dari DUN Air Lanas – belum disahkan)
P 031 – Kuala Krai – Dr Mohd Hatta Ramli (PAS – penyandang)
P 032 – Gua Musang – (PAS – belum diperolehi)
Terengganu Darul Iman (8 kerusi)
P 033 – Besut – (PAS – belum diperolehi)
P 034 – Setiu – (PAS – belum diperolehi)
P 035 – Kuala Nerus – Dr Khairuddin At-Takiri (PAS)
P 036 – Kuala Terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS)
P 037 – Marang – Tuan Guru Abdul Hadi Awang (PAS – penyandang)
P 038 – Hulu Terengganu – (PAS – belum diperolehi)
P 039 – Dungun – Wan Hassan Mohd Ramli (PAS)
P 040 – Kemaman – Kamaruddin Chik (KEADILAN)
Pulau Pinang Pulau Mutiara (11 kerusi)
P 041 – Kepala Batas – Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS)
P 042 – Tasek Gelugor – Abdul Rahman Maidin (PAS – belum disahkan)
P 043 – Bagan – Lim Guan Eng (DAP – penyandang)
P 044 – Permatang Pauh – Anwar Ibrahim (KEADILAN – penyandang)
P 045 – Bukit Mertajam – Chong Eng (DAP – penyandang)
P 046 – Batu Kawan – Dr P Ramasany (DAP – penyandang)
P 047 – Nibong Tebal – Dr Mansor Othman (bertukar dari DUN Penanti)
P 048 – Bukit Bendera – Zairil Khir Johari (DAP – belum disahkan)
P 049 – Tanjong – Chow Kon Yeow (DAP – penyandang – belum disahkan)
P 050 – Jelutong – Jeff Ooi Chuan Aun (DAP – penyandang)
P 051 – Bukit Gelugor – Karpal Singh (DAP – penyandang)
P 052 – Bayan Baru – Sim Tze Tzin (KEADILAN – bertukar dari DUN Pantai Jerejak)
P 053 – Balik Pulau – Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN)
Perak Darul Ridzuan (24 kerusi)
P 054 – Gerik – Norhayati Kassim (PAS – belum diumumkan)
P 055 – Lenggong – Razman Zakaria (PAS – belum disahkan)
P 056 – Larut – Fauzi Shaari (PAS)
P 057 – Parit Buntar – Dr Mujahid Yusof Rawa (PAS – penyandang)
P 058 – Bagan Serai – Dr Muhammad Nur Manuty (KEADILAN)
P 059 – Bukit Gantang – Idris Ahmad (PAS)
P 060 – Taiping – Nga Kor Ming (DAP – penyandang)
P 061 – Padang Rengas – Dr Meor Ahmad Isharra Ishak (KEADILAN)
P 062 – Sungai Siput – Dr Michael Jeyakumar (PSM – penyandang)
P 063 – Tambun – Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN – belum disahkan)
P 064 – Ipoh Timur – Thomas Su (bertukar dari DUN Pasir Pinji – belum disahkan)
P 065 – Ipoh Barat – Wong Kah Woh (DAP – bertukar dari DUN Taman Canning – belum disahkan)
P 066 – Batu Gajah – V Sivakumar (bertukar dari DUN Tronoh – belum disahkan)
P 067 – Kuala Kangsar – Drs Khalil Idham Lim (bertukar dari DUN Titi Serong)
P 068 – Beruas – Ngeh Koo Ham (DAP – penyandang)
P 069 – Parit – Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS)
P 070 – Kampar – (DAP – belum diperolehi)
P 071 – Gopeng – Dr Lee Boon Chye (KEADILAN – penyandang)
P 072 – Tapah – Kapt (B) M R Summugam (KEADILAN – belum diumumkan)
P 073 – Pasir Salak – Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN)
P 074 – Lumut – Laksamana Pertama (B) Imran Abdul Hamid (PAS – menggunakan lambang KEADILAN)
P 075 – Bagan Datoh – Madzi Hassan (KEADILAN)
P 076 – Teluk Intan – M Manogaran (DAP – penyandang)
P 077 – Tanjong Malim – Tan Yee Kew (KEADILAN)
Pahang Darul Makmur (14 kerusi)
P 078 – Cameron Highlands – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 079 – Lipis – (PAS – belum diperolehi)
P 080 – Raub – Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP)
P 081 – Jerantut – (PAS – belum diperolehi)
P 082 – Indera Mahkota – Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN)
P 083 – Kuantan – Fuziah Salleh (KEADILAN – penyandang)
P 084 – Paya Besar – Murni Hidayah Anuar (KEADILAN)
P 085 – Pekan – Fariz Musa (KEADILAN) bertembung dengan Mohamad Bukhairy Sofian (GM13)
P 086 – Maran – (PAS – belum diperolehi)
P 087 – Kuala Krau – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 088 – Temerloh – Nasrudin Hassan (PAS)
P 089 – Bentong – Wong Tack (DAP)
P 090 – Bera – Zakaria Abdulhamid (KEADILAN)
P 091 – Rompin – (PAS – belum diperolehi)
Selangor Darul Ehsan (26 kerusi)
P 092 – Sabak Bernam – Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN)
P 093 – Sungai Besar – (PAS – belum diperolehi)
P 094 – Hulu Selangor – Khalid Jaafar (KEADILAN – belum diumumkan)
P 095 – Tanjong Karang – (PAS – belum diperolehi)
P 096 – Kuala Selangor – Dr Dzulkefly Ahmad (PAS – penyandang)
P 097 – Selayang – William Leong Jee Ken (KEADILAN – penyandang)
P 098 – Gombak – Azmin Ali (KEADILAN – penyandang)
P 099 – Ampang – Zuraida Kamaruddin (KEADILAN – penyandang)
P 100 – Pandan – Rafizi Ramli (KEADILAN)
P 101 – Hulu Langat – (PAS – belum diperolehi)
P 102 – Serdang – Teo Nie Ching (DAP – penyandang)
P 103 – Puchong – Gobind Singh Deo (DAP – penyandang)
P 104 – Kelana Jaya – Nik Nazmi Nik Ahmad (KEADILAN – bertukar dari DUN Sri Setia – belum disahkan)
P 105 – Petaling Jaya Selatan – Hee Loy Sian (KEADILAN – penyandang)
P 106 – Petaling Jaya Utara – Tony Pua Kiam Wee (DAP – penyandang)
P 107 – Subang – Sivarasa Rasiah (KEADILAN – penyandang)
P 108 – Shah Alam – Khalid Samad (PAS – penyandang)
P 109 – Kapar – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 110 – Klang – Charles Anthony Santiago (DAP – penyandang)
P 111 – Kota Raja – Dr Siti Mariah Mahmud (PAS – penyandang)
P 112 – Kuala Langat – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 113 – Sepang – (PAS – belum diperolehi)
Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan (13 kerusi)
P 114 – Kepong – (DAP – belum diperolehi)
P 115 – Batu – Tian Chua (KEADILAN – penyandang)
P 116 – Wangsa Maju – Dr Tan Kee Kwong (KEADILAN)
P 117 – Segambut – Lim Lip Eng (DAP – penyandang)
P 118 – Setiawangsa – Ibrahim Yaacob (KEADILAN)
P 119 – Titiwangsa – Ahmad Zamri Asa’ad Khuzaimi (PAS)
P 120 – Bukit Bintang – Fong Kui Lun (DAP – penyandang)
P 121 – Lembah Pantai – Nurul Izzah Anwar (KEADILAN – penyandang)
P 122 – Seputeh – Ong Kian Ming (DAP – belum disahkan)
P 123 – Cheras – Tan Kok Wai (DAP – penyandang)
P 124 – Bandar Tun Razak – Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN – penyandang)
P 125 – Putrajaya – Husam Musa (PAS – kekal bertanding di DUN Salor)
P 166 – Labuan – Ibrahim Menudin (KEADILAN) atau Hadnan Mohamad (PAS) – masih menunggu keputusan rasmi
Negeri Sembilan Darul Khusus (8 kerusi)
P 126 – Jelebu – (PAS – belum diperolehi)
P 127 – Jempol – Wan Aishah Wan Ariffin (PAS)
P 128 – Seremban – Teo Kok Seong (DAP – bertukar dari DUN Bahau)
P 129 – Kuala Pilah – Nazeri Yunus (KEADILAN – belum disahkan)
P 130 – Rasah – Anthony Loke Siew Fook (DAP – penyandang)
P 131 – Rembau – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 132 – Telok Kemang – Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN – penyandang – belum disahkan)
P 133 – Tampin – (PAS – belum diperolehi)
Melaka Darul Azim (6 kerusi)
P 134 – Masjid Tanah – (PAS – belum diperolehi)
P 135 – Alor Gajah – (DAP – belum diperolehi)
P 136 – Tangga Batu – Rahim Ali (KEADILAN)
P 137 – Bukit Katil – Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN)
P 138 – Kota Melaka – Sim Tong Him (DAP – penyandang)
P 139 – Jasin – (KEADILAN – belum diperolehi)
Johor Darul Takzim (26 kerusi)
P 140 – Segamat – Dr Chua Jui Meng (KEADILAN)
P 141 – Sekijang – Julailey Jemadi (KEADILAN)
P 142 – Labis – (DAP – belum diperolehi)
P 143 – Pagoh – (PAS – belum diperolehi)
P 144 – Ledang – Hassan Karim (KEADILAN)
P 145 – Bakri – Er Teck Hwa (DAP – penyandang)
P 146 – Muar – Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN)
P 147 – Parit Sulong – Khairuddin Abd Rahim (PAS – belum disahkan)
P 148 – Ayer Hitam – Hu Pang Chaw (PAS – belum diumumkan)
P 149 – Sri Gading – Mohd Khuzzan Abu Bakar (KEADILAN)
P 150 – Batu Pahat – Dr Idris Jauzi (KEADILAN)
P 151 – Simpang Renggam – Suhaizan Kaiyat (PAS)
P 152 – Kluang – Liew Chin Tong (DAP – bertukar dari parlimen Bukit Bendera)
P 153 – Sembrong – Onn Abu Bakar (KEADILAN)
P 154 – Mersing – Shahar Abdullah (PAS – belum diumumkan)
P 155 – Tenggara – Salleh Farmin (PAS – belum diumumkan)
P 156 – Kota Tinggi – Onn Jaafar (PAS – belum diumumkan)
P 157 – Pengerang – Anis Afida Mohd Azli (PAS – belum disahkan)
P 158 – Tebrau – Steven Choong Siow (KEADILAN)
P 159 – Pasir Gudang – Dr Ahmad Faidi Saidi (KEADILAN)
P 160 – Johor Bharu – Jen (B) Md Hashim Hussein (KEADILAN)
P 161 – Pulai – Salahuddin Ayub (PAS – bertukar dari parlimen Kubang Kerian)
P 162 – Gelang Patah – Lim Kit Siang (DAP – bertukar dari parlimen Ipoh Timur)
P 163 – Kulai – Yeo Tung Siong (DAP – belum disahkan)
P 164 – Pontian – Dayangku Intan Tengku Abd Hamid (KEADILAN – belum disahkan)
P 165 – Tanjong Piai – Mahdzir Ibrahim (DAP)
Sabah Negeri Di Bawah Bayu (25 kerusi)
P 167 – Kudat – Musalim Tanjul atau Chong Kah Kiat (KEADILAN)
P 168 – Kota Marudu – Anthony Mandiau atau Maijol Mahap (KEADILAN)
P 169 – Kota Belud – Saidil Simoi atau Munirah Majilis (KEADILAN)
P 170 – Tuaran – Ansari Abdullah atau Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN – penyandang, keluar BN)
P 171 – Sepanggar – Dr Chong Eng Leong (KEADILAN – belum diumumkan)
P 172 – Kota Kinabalu – Dr Hiew King Chiew (DAP – penyandang)
P 173 – Putatan – Mazhry Nasir atau Yahya Lampong (KEADILAN – belum disahkan)
P 174 – Penampang – Darell Leiking (KEADILAN – belum disahkan)
P 175 – Papar – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 176 – Kimanis – Jaafar Ismail (KEADILAN – belum disahkan)
P 177 – Beaufort – Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN – penyandang, keluar BN)
P 178 – Sipitang – Ramli Dua (KEADILAN – belum disahkan)
P 179 – Ranau – Jonathan Yassin (KEADILAN)
P 180 – Keningau – Ahmadshah Tambakau (KEADILAN – belum disahkan)
P 181 – Tenom – Adris Taripin (KEADILAN – belum disahkan)
P 182 – Pensiangan – Dr Richard Gunting (KEADILAN – belum disahkan)
P 183 – Beluran – James Miki (KEADILAN – belum disahkan)
P 184 – Libaran – Ahmad Thamrin Jaini (KEADILAN – belum disahkan)
P 185 – Batu Sapi – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 186 – Sandakan – Steven Wong Chai You (DAP – belum disahkan)
P 187 – Kinabatangan – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 188 – Silam – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 189 – Semporna – Dr Zamree Abi (KEADILAN – belum disahkan)
P 190 – Tawau – Chan Foong Hin (DAP – belum disahkan) atau Kong Hong Ming (KEADILAN – belum disahkan)
P 191 – Kalabakan – Aminuddin Aling (PAS – belum disahkan)
Sarawak Bumi Kenyalang (31 kerusi)
P 192 – Mas Gading – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 193 – Santubong – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 194 – Petra Jaya – (KEADILAN – belum diperolehi)
P 195 – Bandar Kuching – Chong Chein Jen (DAP – penyandang, juga penyandang DUN Kota Sentosa)
P 196 – Stampin – Dr Tang Sie Hing (DAP)
P 197 – Kota Samarahan – Abang Ahmad Kerdee Abang Masagus (PAS)
P 198 – Mambong – Willie Monggin (KEADILAN)
P 199 – Serian – Edward Andrew Luak (DAP – belum disahkan)
P 200 – Batang Sadong – Dr (H) Mohd Jolhi (PAS)
P 201 – Batang Lupar – Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN)
P 202 – Sri Aman – Nicholas Mujah (KEADILAN)
P 203 – Lubok Antu – Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN)
P 204 – Betong – Edison Tinggi (KEADILAN – belum diumumkan)
P 205 – Saratok – Ali Biju (KEADILAN – juga penyandang DUN Krian)
P 206 – Tanjong Manis – Jurina Mut (PAS)
P 207 – Igan – Ajiji Fauzan (PAS)
P 208 – Sarikei – Andrew Wong Lin Biu (DAP)
P 209 – Julau – Andy Wong Hong Yu (KEADILAN) atau Ambrose Jabang Lamba (PAS)
P 210 – Kanowit – Thomas Laja (KEADILAN)
P 211 – Lanang – Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
P 212 – Sibu – Oscar Ling Chai Yew (DAP)
P 213 – Mukah – atau Nani Sahari (PAS)
P 214 – Selangau – Joshua Jabeng (KEADILAN)
P 215 – Kapit – Ramli Malaka (DAP – belum disahkan)
P 216 – Hulu Rajang – Abun Sui Anyit (KEADILAN)
P 217 – Bintulu – John Brian Anthony (DAP – belum disahkan)
P 218 – Sibuti – Mohamad Zaid @ Robby Tandang (PAS)
P 219 – Miri – Lim Su Kien (DAP)
P 220 – Baram – Ronald Engan (KEADILAN)
P 221 – Limbang – Baru Bian (KEADILAN – juga penyandang DUN Ba’kelalan)
P 222 – Lawas – Dr Bob Langup (DAP)
 
1 Komen

Posted by di 15 April 2013 in PRK SIBU

 

One response to “Barisan kepimpinan PR menjelang penamaan calon 20 April

  1. nursofiah (@nursofiah)

    17 April 2013 at 1:32 PM

    muka comel bahasa x comel.. tegur elok2 kn blh.. x dosa pn nie bodohkan org dpt dosa kering bg plak dkat pemilik blog nie..

     

Tinggalkan Jawapan

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Anda sedang menulis komen melalui akaun WordPress.com anda. Log Out / Tukar )

Twitter picture

Anda sedang menulis komen melalui akaun Twitter anda. Log Out / Tukar )

Facebook photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Facebook anda. Log Out / Tukar )

Google+ photo

Anda sedang menulis komen melalui akaun Google+ anda. Log Out / Tukar )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: